ATIŞTIRMATLAR

Atıştırmat Nedir?

Mal ve hizmetlerin çeşitli ödeme araçlarıyla (bozuk / kağıt para, kredi kartı, akıllı kart / anahtar, telefon ve ya herhangi bir komut sistemi) özel olarak üretilmiş makinelerden self-servis satışına '' Vending '' adı verilmiştir. Bu işi yapan özel makinelerin adı'' Vending Machine '' olarak koyulmuştur. Bu terim Türkçe'mize OTOMAT adıyla girmiştir ancak Otomat kelimesi başka iş kollarında kullanılan makinelerin de adı olmasından dolayı bazen karışıklıklar oluşmaktadır. Otomat sektörünün ilk yıllarında ağırlıklı olarak sıcak içecek otomatları üzerinden yürüyen süreç son yıllarda iş gücü maliyetlerinin artmasından ve yiyecek / içecek hizmetinin olmadığı ve ya uzak olduğu noktalarında artmasından dolayı soğuk içecek - gıda otomatlarına doğru bir eğilim göstermiştir. Bu otomatların İngilizce'deki adı '' Snack & Cold Vending Machine '' olarak geçer. Snack kelimesinin Türkçe'deki karşılığı '' ATIŞTIRMALIK '' dır. Kolay anlaşılır olması nedeniyle 1993 yılından beri Rayvending olarak hizmet veren firmamız 2017 yılından itibaren '' ATIŞTIRMAT '' adını kullanacaktır.

​ ATIŞTIRMAT 1993 yılında kurulmuş olup Türkiye’nin otomat operasyonu alanındaki ilk şirketlerden biridir. ATIŞTIRMAT piyasa girip çıkmış pek çok vending şirketinin aksine kontrollü büyümeyi esas almış olup, birkaç otomatla başlamış olduğu opersayonlarını yüzlerce otomatla devam ettirmektedir. Kurulduğu günden beri piyasanın ve müşterilerin değişen gereksinimlerine karşı karşı sürekli kendisini yenilemiştir. Bugün, ATIŞTIRMAT büyük şirketler / ofislere, fabrikalara, askeri birliklere, plazalara, hükümet binalarına, hastanelere, okullara, üniversitelere ve güvenlik birimlerine hizmet vermektedir.

​ ‘Tam Müşteri Memnuniyeti’ ni hedef alan ATIŞTIRMAT Türkiye’nin en büyük vending şirketlerinden birisi olmuştur. ATIŞTIRMAT bu noktaya devamlı gelişme ve kalitesini sürekli olarak yükseltme aşamalarından geçerek gelmiştir. ATIŞTIRMAT, kurulduğu günden beri müşterilerinin güvenini kazanmış ve memnuniyetlerini sağlamıştır. ATIŞTIRMAT itibarını kusursuz servisi ve dürüst yaklaşımı ile kazanmıştır. Aslında, ATIŞTIRMAT başarısının sırrı yiyecek ve içecek servisi yapması değil, insana hizmet ettiği bilincinde olmasıdır.